O našich hračkách

NA POČÁTKU JE VŽDY PAPÍR, TUŽKA A GUMA.


KVALITNĚ.

Používáme pouze bukové dřevo, které je díky svým vlastnostem nejvhodnější pro děti. Toto dřevo je tvrdé, neprodukuje škodlivé třísloviny a neštěpí se. Nemusíte se tedy bát třísek a děti mohou hračky okusovat a žužlat dle libosti. Dřevo, které zpracováváme, je důkladně usušeno, předcházíme tím tvorbě prasklin, které by byly nejen estetickou vadou, ale také možným nebezpečím pro děti. Fošny, z kterých se deska připravuje k vyřezávání, jsou spojeny lepidlem s atestem, stejně tak jako doplňkové barvy v otvorech pro oči. Abychom zajistili dlouhou životnost výrobku, ošetřujeme je přírodními oleji, které jsou vytvořeny na bázi slunečnicového, lněného, sojového a bodlákového oleje.UDRŽITELNĚ.

Dřevo je obnovitelný zdroj a výrobky z něj jsou nejen kvalitní, bezpečné a estetické, ale jsou i nepoměrně šetrnější k životnímu prostřední než hračky plastové. Další nespornou výhodou používání dřeva je jeho odolnost a s tím související dlouhověkost. Při tvorbě hraček AŇAŇU se snažíme o maximální odolnost, aby si s nimi mohly hrát i generace příští. Námi používané dřevo pochází z českých lesů. Tím se snižuje množství skleníkových plynů, které by vznikaly při dopravě dřeva z jiných zemí. A protože je dřevo biologicky snadno rozložitelné a po uplynutí jeho životnosti se i bez jakéhokoliv dalšího zásahu samo rozloží, můžete hračky klidně ztrácet i na procházce v národním parku.


VKUSNĚ.

Kouzlo hraček AŇANU spočívá především v jejich jednoduchosti, precizním zpracování a čistých liniích. Výchozím tvarem každého výrobku je symetrický oblouk, který se opakuje u každého druhu hračky, a dohromady tak tvoří jednotný celek. Důležitým středobodem každé hračky je oko. Děti pak lépe vnímají "živost" předmětu. Hračky plošně nebarvíme. Všudypřítomné barvy a vizuální smog, kterým jsme obklopeni, zaměstnává naše smysly až příliš. Chceme nechat vyniknout přírodní strukturu materiálu a naučit tak děti vnímat nahou krásu dřeva hmatem, čichem, pohledem. Ukažme dětem, že i věci nebarvené, vytvořené jen naší přírodou, mohou být krásné.